+421 908 988 136

info@profikozmetika.sk

  • Alavis Triple Bland 700g- pre kone

Alavis Triple Bland 700g- pre kone

  • Výrobca:: ALAVIS
  • Kód produktu: A2
  • Dostupnosť: Skladom
  • 55,50€

  • Bez DPH: 46,25€

ALAVIS ™ Triple Blend obsahuje kombináciu chondroprotektívnych látok (glukosamín sulfátu a chondroitín sulfátu) a látky MSM. Je vhodný pre regeneráciu pohybového aparátu, najmä pre preventívne podávanie u žriebät a koní v pracovnej a športovej záťaži. ALAVIS ™ Triple Blend je vo forme prášku a je ochutený jablkovým pektínom, aby kone prípravok ľahšie prijímali.

Zloženie:
glukosamín sulfát
chondroitín sulfát
MSM

Obsah účinných látok v 1 kg:
Glukosamín sulfát - 348 g
Chondroitín sulfát - 130 g
MSM - Methylsulfonylmethan - 435 g

Glukosamín sulfát - VYŽIVUJE
Glukosamín hrá významnú úlohu v metabolizme chrupavky. Stimuluje bunky chrupavky (chondrocyty) k syntéze proteoglykánov (základných stavebných zložiek chrupavky) a je hlavným substrátom pre ich vznik. Glukosamín je aktívne prijímaný chrupavkou. Podávanie glukozamínu spomaľuje rozvoj už vzniknutých degeneratívnych zmien chrupavky.

Chondroitín sulfát - VYŽIVUJE
Chondroitín sulfát Je dôležitou súčasťou kĺbovej chrupavky. Viaže veľké množstvo vody, čím hydratuje chrupavku, podporuje vznik proteoglykánov a redukuje kolagénolytickú aktivitu. Podávanie chondroitínu vedie k spomaleniu deštruktívnych zmien chrupavky, mierni bolesti kĺbov, zlepšuje pohyblivosť a zmierňuje i priebeh zápalu kĺbu.

MSM - pôsobí protizápalovo
Látka MSM je látka obsahujúca organicky viazanú síru, ktorá pôsobí na spevnenie väzov a šliach, potlačenie zápalu a bolesti a na regeneráciu a relaxáciu svalov. Ďalej vykazuje silné antioxidačné a iné pozitívne účinky a je jedinečným zdrojom sírnych zlúčenín, ktoré v organizme pozitívne pôsobia, a to najmä v poškodenej kĺbovej chrupavke. MSM je tiež pomáha k zlepšeniu kopytnej rohoviny a ku skvalitneniu srsti.

Dávkovanie:

Hmotnosť kone    Iniciačná dávka 1. 14 dní/deň    Udržiavacia dávka / deň
100 kg    4,6 g (1 odmerka)    2,3 g (1/2 odmerky)
200 kg    9,2 g (2 odmerky)    4,6 g (1 odmerka)
300 kg    13,8 g (3 odmerky)    6,9 g (1,5 odmerky)
400 kg    18,4 g (4 odmerky)    9,2 g (2 odmerky)
500 kg    23 g (5 odmerek)    11,5 g (2,5 odmerky)
600 kg     27,6 g (6 odmerek)     13,8 g (3 odmerky)

Spôsob použitia:
Prášok je možné podávať s kúskom potravy, zamiešať do jadra či melasy alebo podať priamo do papule. Prípravok zvieratá prijímajú bez problémov.

Dĺžka užívania:
Prípravok podávajte optimálne tri mesiace, potom urobte 1 - 3 mesiace pauzu a prípravok opäť nasaďte.

Určené pre:
žriebätám od 2. -3. mesiaca veku, na predchádzanie ochorenia pohybového aparátu, športovým a pracovným koňom všetkých vekových kategórií

Vhodný na:
výživu, ochranu a regeneráciu kĺbových chrupaviek a tkanív, zmiernenie bolesti pohybového aparátu, zlepšenie pohyblivosti a pre väčšiu fyzickú výkonnosť, spomalenie až zastavenie ďalšieho poškodzovania kĺbových chrupaviek, predĺženie aktívneho veku zvieraťa, zlepšenie celkovej zdravotnej kondície

Dlhodobé podávanie:
ALAVIS ™ Celadrin pre kone + ALAVIS ™ Triple Blend - túto kombináciu je vhodné podávať dlhodobo u športových koní, ktorí sú v ťažkej tréningovej záťaži. Vďaka kombinácii týchto dvoch prípravkov dochádza k lepším výkonnostným výsledkom a žiaduce regeneráciu pohybového aparátu, ktorý je pri výkone viac zaťažovaný. Pri dlhodobom podávaní je možné znížiť odporúčanú dennú dávku lieku ALAVIS ™ Celadrin pre kone na polovicu a 3 dni pred preteky opäť zvýšiť po dobu jedného týždňa.

Veľkosť balenia:
700 g prášku

Upozornenie:
Do prípravku ALAVIS ™ Triple Blend je pridávaný prírodný jablkový pektín, ktorého farba je premenná z bielej farby na svetle hnedú. Z toho dôvodu sa môže líšiť aj farba prášku v tomto lieku. Zmenou farby, nerieši kvalita ani kvantita účinných látok - glukosamín sulfátu, chondroitín sulfátu a látky MSM.

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie