+421 908 988 136

info@profikozmetika.sk

Poradňa

Ak máte otázky, radi vám odpovieme, kontaktujte nás na info@profikozmetika.sk. Prípadne volajte 0908 988 136

Otázky a odpovede
 
Keďže nám do poradne chodí denne veľa otázok ohľadom kozmetiky, konečne sme ich uverejnili aj na stránke do PORADNE. Postupne budeme doplňovať, je tu toho pre Vás pripravené množstvo.

Poradíme vo všetkom, strojčeky, hlavice, hrebene,... ale do poradne budeme zverejňovať len otázky týkajúce sa kozmetiky LADY BEL

 

Cavalier King Charles Spaniel

Chcela by som sa informovať, akú špeciálnu kozmetiku by ste mi poradili používať pred výstavou pri plemene Cavalier King Charles Spaniel. Srsť majú moji psíci krásnu zdravú a lesklú, sú kŕmené ultraprémiovými krmivami a šampón používame KW s norkovým olejom + KW kondicionér. Zaujímala by ma skôr už finálna predvýstavná úprava, so žiadnymi prípravkami nemám doteraz skúsenosti, nepoužívam nič. Aký by ste mi poradili finálny sprej na získanie krásnej splývavej padavej srsti na tele psíka a nejaký prípravok na získanie dojmu hustých krásnych uší. Prípadne, ak viete o nejakom prípravku, ktorý docieli husté a dlhé osrstenie uší, budem veľmi rada, ak mi ho poradíte. Na lepšie celkové ostrstenie psíkov im dávam každý deň biotín H forte so zinkom + olej Hypercoat, rada by som však dosiahla ešte lepšie osrstenie uší.

Možno by som skúsila aj nejaký prípravok na zakrytie čiernej pehy na bielej srsti nad ňufákom u jedného psíka, ak máte s nejakým skúsenosť, prosím o radu, o aký prípravok ide.

 

Doporučila by som Vám kozmetiku Lady bel. Majú viac druhov šampónov aj kondicionérov (krémov).  Jedna z možností je Lady norkový šampón+ Lady norkový krém, druhá Lady jojobový šampón+ Lady jojobový kondicionér. Obe varianty sú super. Na objem uší ( môže sa použiť na celé telo) je fantastický Bio krém- spevní srsť a urobí ju bohatšou. Je ale veľmi hustý zle sa riedi, najlepšie je zriediť v horúcej vode a rozmixovať mixérom, ináč ostávajú hrčky, ale tie stačí vtrieť na požadované miesto. Ja tento krém neriedim vôbec a nevyplachujem ho, srsť je pevná, hustá.

Na finálnu úpravu je tiež veľa možností Hydratačný sprej s norkovým olejom – trochu mastný, alebo hydratačný sprej s jojobovým olejom- tiež trochu mastný, Demelex- je to lesk v spreji, super na rozčesávanie a lesk, Alebo ešte jedna možnosť Lady magic- rozčesávač- je to bezoplachový kondicionér, ktorý neobsahuje olej.    

A zakrytie čiernej pehy, je tu čistiaci sprej- Biely sprej, ale na nos by bol asi problém ho aplikovať.

Jork

Mám doma nevýstavného jorka aký šampón a kondicionér by ste mi poradili?

Pre jorkšírov je perfektný Lady norkový šampón + Lady norkový krém. Tieto prípravky sú s norkovým olejom, ale vôbec srsť nemastia, hydratujú a super sa po nich rozčesáva. Lady norkový krém nemusíte vyplachovať, môžete nechať v srsti.

Jork

Chcem sa opýtať, ktorý šampón dôkladne zmyje olej? Niektoré šampóny olej vôbec nezmývajú a srsť je aj po okúpaní mastná.

Od chovateľov zrovna jorkšírov viem, že po použití Lady jojoba šampónu srsť ostala úplne čistá a bez zvyškov oleja. Alebo potom môžete použiť  Lady čistiaci šampón ten zaručene srsť vyčistí od všetkých nečistôt a od oleja.

Škvrny šicu

Mám doma výstavu šicku a keďže je veľmi akčná, stále behá von a ešte k tomu je aj s naším druhým uslintaným psom tak je úplne hrozná. Je špinavá, hlavne labky zo spodku, fúzy a bradu. Čo môžem použiť?

Ak je už špina taká ´´zažratá´´ do srsti tak najlepší je Lady tekutý odstraňovač škvŕn treba ale používať pravidelne to je každý deň. Umyť šampónom, stačí Lady bezoplachový šampón vytrieť do uteráka a naniesť lady tekutý odstraňovač škvŕn, tak aby bola srsť dostatočne nasýtená, nechať vyschnúť. Na druhý deň zopakovať, ak ale nebudete používať pravidelne tak to nezmyzne. Ale potom je tu ešte druhé riešenie a to je Lady čistič škvŕn – Biely sprej, ten len tesne pred výstavou nastriekate na znečistené miesta a ten prekryje škvrny.  Je to púdrový sprej, nastriekate necháte zaschnúť a prebytočné množstvo vyčešete. Samozrejme pred výstavou treba kompletnú starostlivosť šampón+ kondicionér.

Maltezak

Môžem norkový olej zriediť s kondicionérom?

Oba oleje aj Lady norkový olej aj olej MH4 je možné riediť s ktorýmkoľvek krémom aj s bio krémom, srsť potom nebude taká mastná. Ak sa oleje zriedia len s vodou tak sú veľmi mastné a zle sa dajú rozriediť, ale v kréme sa rozriedia perfektne a super sa s nimi pracuje.  

Lhasa Apso

Dobrý deň.  Mám fenku lhasa apso a je akurát po šteniatkách, mala 7 drobcov, čo je dosť veľa a teraz je vo veľmi zúboženom stave ( je chudá, má vypadané mapy srsti, má aj lupiny). Poraďte čo by som jej mala kúpiť. Ďakujem za skorú odpoveď.

My máme teraz podobný problém, tiež sme mali šteniatka a našu fenku vycicali až do kosti.  Veľmi doporučujem Boi groom- Výživa, na takýto problém fantastická. Viditeľný rozdiel už po 7 dňoch. Dáva sa každý deň dva mesiace a potom mesiac pauza. Od chovateľov máme veľmi dobré ohlasy.

A ešte môžete okúpať v Lady šampóne na citlivú pokožku na lupiny úžasný. Regeneruje, obnovuje a stabilizuje kožu a srsť.

SHIH - TZU

Zaujala ma Vaša nová kozmetika Lady bel, aký rozčesávač by bol vhodný pre šteniatko shih-tzu? Má ešte len 3 mesiace, ale už ho zvykáme na česanie.

Táto kozmetika má viac druhov rozčesávačov,  najviac účinné sú hydratačný sprej s norkovým olejom, alebo hydratačný sprej s jojobovým olejom sú to však aerosolové spreje a nie každý pes znesie tento zvuk, ale ak ho od mala začnete učiť, raz dva si zvykne. Hydratujú ale zároveň nemastia sú jemne parfémované a super sa po nich rozčesáva.  Zľahka nasprejujte celú oblasť, ktorú chcete rozčesávať, zamotanú srsť nasprejujte viac. Nechajte chvíľu pôsobiť, potom prstami rozdeľte zamotanú srsť. Potom rozčešte kefou. Začnite česať od končekov srsti, potom postupne prečešte celé pramene a postupujte od brucha až k vrchu chrbta, resp. k cestičke. Srsť je dokonale rozčesaná, ak kefa ľahko prechádza srsťou smerom od chrbta ku končekom srsti.  Potom je tu Lady Magic – rozčesávač, je to bezoplachový kondicionér v spreji bez oleja. Alebo potom môj obľúbený Demelex- lesk v spreji , obsahuje pšeničné proteíny, nádherne vonia, fantasticky rozčesáva srsť . Stačí si len vybrať. Môžem poslať aj malé balenia vzorčeky, stačí ak napíšte e- mail.

Doberman

Dobrý deň, s našou dobermankou sa chystáme na prvú výstavu, v čom ju máme okúpať a čo použiť na lesk?  Má totiž matnú srsť a vyzerá nepekne. Papá granulky ACANA, povedali nám že sú veľmi kvalitné takže s tým myslím že nič nekazíme.

Na krátkostrsté plemená je ideálny Lady  proteínový šampón, obnovuje srsť a kožu, pred výstavou aby bola srsť krásne lesklá  prestriekajte Wooly Warior- lesk v spreji, obsahuje zmes hydratačných olejov. Je s týchto aerosolových sprejov najmastnejší, ale krátka srsť je po ňom perfektne lesklá a vyzerá zdravo.

Shih-tzu

Dobrý deň, mám 6 mesačné šteňa šicu, potrebovala by som poradiť kompletnú starostlivosť . Chystáme sa chodiť aj na výstavy.

Prekopírujem kompletnú starostlivosť na výstavy aj mimo výstav( čiže domáca starostlivosť)

1, ošetrenie srsti medzi výstavami

V každom programe na ošetrenie a pestovanie srsti je tento krok najdôležitejší. Všetok čas a úsilie, ktoré v tomto kroku vynaložíte sa Vám vráti vo výstavných dňoch. Veľmi zjednoduší vašu prácu a prospieva príprave srsti na výstave.  Toto úsilie zvýrazní Vášho psa v kruhu, pretože jeho srsť bude jagavejšia, lesklejšia, jednoducho zrkadlom zdravia.

Srsť shih-tzu je unikátna a vyžaduje si od majiteľov špeciálnu starostlivosť a pozornosť. Špeciálne nároky má srsť dorastajúcich jedincov, srsť dospelých psov vo výmene srsti, od jemnej hustej až po tvrdšiu rovnú srsť s menším množstvom podsady. Doba výmeny srsti záleží aj od Vašej starostlivosti, pričom sa srsť nepoškodí . Správne oleje v správnej dávke, česanie so správnymi nástrojmi, vyvinutými špeciálne pre tento typ srsti, jemne odstráni starú srsť bez toho, aby sa poškodila nová srsť. Správna technika česania je dôležitá keď už nie pre iné, tak aspoň preto, aby sa doba starostlivosti ( česania) skrátila. Príliš veľa česania poškodzuje aj inak zdravú srsť. Teda, keď už češete, robte to dôkladne. Češte až ku koži a vyčesávajte mŕtvu srsť. Tento spôsob podporí rast novej srsti a udrží kožu v lepšej kondícii. Nie je možné mať zdravo vyzerajúcu srsť bez zdravej kože.

Shih-tzu  by ste mali kúpať minimálne raz za 7 dní.  Pre šteniatka je tu šampón vyvinutý špeciálne pre nich Lady šampón pre šteniatka, ktorý sa riedi 1 diel šampónu a 3 diely teplej vody,  starostlivosť len so šampónom je dostačujúca do cca 4 mesiacov, potom je srsť už dlhšia a preto je potrebné pridať už aj kondicionér, je výber z dvoch druhov, Jojobový krém ( je perfektný pre nadšencov rastlinných olejov) alebo Norkový krém ( je zas pre nadšencov živočíšnych olejov). Tieto krémy nemastia. Firma Lady bel vytvorila tieto kondicionéry v týchto dvoch variantách, pretože nie každému psovi sadne jedno, alebo druhé. Tak isto sa môže vyskytnúť alergická reakcia na niektorú zložku.  Môže sa vyskytnúť alergia na rastlinné oleje alebo na živočíšne oleje.  Preto je tu výber z dvoch možností J čo mnohý chovatelia vedia oceniť.  Starostlivosť o dospelého psa je zložitejšia. Je tu najhoršie obdobie medzi 7-9 mesiacom, kde sa začne srsť meniť zo šteňacej na dospelú, táto výmena trvá niekoľko mesiacov, vyžaduje si zvýšenú starostlivosť.

Doporučuje sa používať: ešte pred použitím šampónu použite Lady čistiaci šampón, ktorý sa riedi 1 diel šampónu : 12 dielom teplej vody . Tento šampón odstráni dokonale so srsti oleje, mastnotu, nadmerné znečistenie. Potom sa doporučuje používať Lady white šampón, ktorý sa riedi 1 diel šampónu : 3 diely teplej vody. Všetky vybielovacie šampóny majú modrú alebo fialovú farbu, pretože tieto farby opticky zvýraznia bielu. Tak isto sa môže používať na všetky farby, tento šampón dokonale čistí a rozjasňuje, nezosvetľuje farby.  Z vlastnej skúsenosti doporučujem používať Lady šampón na citlivú pokožku. Ak používate olej je veľmi dobrý na stabilizáciu kože a srsti. Z niektorých olejov sa robia lupiny, avšak pri pravidelnom používaní je srsť dostatočne vyživená, hydratovaná a zabraňuje tvorbe lupín. Nakoniec použije olej, zas je možnosť z dvoch olejov Lady norkový olej alebo Lady MH4 – zmes hydratačných olejov.  Oleje sú vysoké koncentráty riedia sa až 1 diel oleja : 15 dielov horúcej vody.  S olejmi sa veľmi zle pracuje preto je nutná horúca voda.  Srsť potom vyžmýkajte, prehoďte uterák a nechajte vsiaknúť prebytočné množstvo vody, vysušte a poriadne vyčešte srsť pod fénom. Nikdy nepoužívajte horúci vzduch, ale len vlažný. Srsť treba dobre prečesať a vyčesať v smere rastu srsti. Zabránite tým odtrhnutiu končekov. Ak nie je srsť v období  výmeny, olej chráni srsť minimálne 5-7 dní.  Po použití oleja je dôležité že sa srsť niekoľko dní nezachlpí a je za chvíľu suchá J. Ak je srsť už 5cm od zeme doporučuje sa balíčkovať, aby sa neodierala o zem.

Srsti v zlej kondícii musíte venovať zvýšenú starostlivosť až pokiaľ sa kondícia nezlepší. Veľa prípravkov ktoré ste doposiaľ použili a ktoré sú na našom trhu majú úplne nesprávne PH, preto majú veľmi škodlivý vplyv na srsť psov. Negatívne ovplyvňujú prirodzený typ srsti psa a spôsobujú tak poškodenie srsti. Na nápravu je potom potrebný určitý čas.

Zlepšenie spozorujete už po prvom ošetrení s prípravkami Lady bel.

Ak je nutné česať psa medzi kúpaním, použite špičkový prípravok Hydratačný sprej s norkovým olejom, alebo hydratačný sprej s jojobovým olejom.  Tieto spreje sú fantastické na rozčesávanie zachlpenej srsti. Zľahka nasprejujte celú oblasť, ktorú chcete rozčesávať, zamotanú srsť nasprejujte viac. Nechajte chvíľu pôsobiť, potom prstami rozdeľte zamotanú srsť. Potom rozčešte kefou. Začnite česať od končekov srsti, potom postupne prečešte celé pramene a postupujte od brucha až k vrchu chrbta, resp. k cestičke. Srsť je dokonale rozčesaná, ak kefa ľahko prechádza srsťou smerom od chrbta ku končekom srsti. Keď je srsť dobre rozčesaná, zvýšeným tlakom ku koži dobre prečešte celú srsť. Pri česaní držte rukoväť, nie hlavu kefy, ušetríte si tak svoje rameno a tiež šetrnejšie vyčešete srsť. Nedoporučujeme česať veľmi špinavú srsť, pretože špina spôsobuje rozštiepenie koncov srsti, ktorá sa nakoniec zlomí a odtrhne. Potom nemôžete docieliť hladkú a finálnu úpravu srsti. Ak však musíte česať špinavú srsť, tak potom len na tých miestach, ktoré sú naozaj nevyhnutné, napr. veľmi zachlpené časti srsti. Použite však dostatočné množstvo hydratačného spreju a veľmi jemne (hladivým pohybom) srsť vyčešte. Prvé uvoľnite konce srsti, rozdeľte a zvíťazíte nad zachlpením.

Každá výstavná srsť by mala byť kúpaná najmenej raz za 7 dní.

2, príprava srsti na výstavné dni

Vykúpte psa Lady čistiaci šampón, rieďte podľa znečistenia srsti.  Potom použite Lady white šampón zriedený v pomere 1 diel šampónu a 3 diely teplej vody. Potom použite váš obľúbený kondicionér Norkový krém alebo Jojobový krém zriedený v pomere 1 diel krému a 3 diely teplej vody. Ak má pes veľa srsti a potrebujete zmenšiť objem krém nevyplachujte alebo vypláchnite len čiastočne. Ak zas potrebujete urobiť v srsti objem použite Objemový krém.  Krém buď nasprejujte do srsti alebo len jednoducho naneste na celú srsť. Môžete urobiť zmes s vody a kondicionéru do lavóra, do ktorého sa Vám zmestí pes. Postavte ho do lavóra a oblievajte až kým srsť nie je dostatočne nasýtená kondicionérom. Potom srsť vypláchnite vlažnou vodou a postupne studenou. Ak studenou vodou zakončíme vyplachovanie srsti, srsť získa tvrdšiu štruktúru (textúru). Horúca (teplá) voda má totiž tendenciu srsť zjemňovať a oslabovať. Rovnako aj sušenie horúcim vzduchom má tie isté účinky, lepšie je sušiť srsť vlažným vzduchom.

Vysušte srsť po vymačkaní prebytočnej vody a vytretí suchým čistým uterákom, najmä veľmi hustej srsti. Ak nemôžete pracovať ihneď so srsťou a pokiaľ presušenie zvýrazňuje Váš problém so srsťou, omotajte srsť vlhkým uterákom. Sušte postupne po malých sekciách. Najlepšie je začať s výstavnou stranou  (zo strany posudzovateľa) napr. stredná časť, zadok, rameno, hornú časť končatín. Lepšie je sušiť srsť tak, že pes leží na boku, po malých sekciách vysušíme brucho, medzi líniou končatín), potom končatiny a vnútornú časť končatín. Hruď je možné vysušiť tak, že pes sedí, češeme a sušíme v smere rastu srsti. Nikdy nečešte proti smeru rastu srsti, pokiaľ nie je dokonale rozčesaná celá srsť. Česanie proti smeru rastu srsti oslabuje a stresuje srsť.  V kefe by nemalo ostať veľa srsti, s výnimkou obdobia výmeny srsti (pĺznutie). Ak tomu tak nie je češete nesprávnym spôsobom, skontrolujte vašu techniku.

Nesprávnou technikou poškodzujete srsť, unavujete vaše zápästie a rameno a skracujete životnosť kefy. Ak je srsť prirodzene hodvábna, môžete ju počas sušenia fénovaním nastriekať prípravkom Lady Magic –rozčesávač. Tento prípravok výrazne zlepšuje štruktúru srsti a zabraňuje lietaniu jemnej srsti. Nie je olejový a preto na srsti nevzniknú pramene, separovaná srsť. Môže sa používať aj pod žehličku.

Na výstave

Znečistenú srsť očistíte prípravkom Lady Dry Bath – bezoplachovým šampónom. Nasprejujte znečistenú srsť, vysušte suchým čistým uterákom , ak je to potrebné zopakujte. Potom vysušte a upravte ako obvykle.  Ak je nutné srsť sušiť fénom a nemáte možnosť použite na vyčistenie Suchý šampón – Brushing pouder.

Na výstave srsť dolaďujeme s prípravkami vhodnými na daný typ srsti. Antistatické spreje (Lady Magic, hydratačný sprej s norkovým olejom, hydratačný sprej s jojobovým olejom, Demelex- Lesk v spreji,..... ) Každej srsti pasuje niečo iné, najlepšie je doma skúšať čo pasuje Vášmu psovi na výstave, každý má iné nároky na srsť, každému rozhodcovi sa páči niečo iné.

Dogue de bordeaux

Prosím videla som že máte bordeauxské dogy, v čom kúpete a ako sa staráte?

Ja sa veľmi o srsť nestarám, cez leto sa chodia kúpať na jazerá, takže cez leto vôbec a cez zimu len pred výstavou okúpem, používam Lady proteínový šampón a pred výstavou ho prestriekam hydratačným sprejom s jojobovým olejom na lesk srsti. Pretriem uterákom a je jak nový: ))

Balíčkovanie

Ako mám postupovať pri balíčkovaní?

Srsť musí byť naložená v oleji, inak by sa v balíčku polámala. Najlepšie je okúpať psa šampón + kondicionér + olej vysušiť pod fénom, a balíčkovať. Do balíčkov nesmie ísť mokrá srsť (voda).  Treba vziať prameň cca 7cm dať do balíčka, ohnúť na polovicu po dĺžke a potom ešte raz na polovicu, potom po šírke na polovicu a zas na polovicu a zagumičkovať.  Takto postupovať po celom tele. Dúfam, že tomu rozumiete. Ak nie pošlem foto mailom. .

Lupiny

Môjmu psovi  sa po všetkých šampónoch robia lupiny. Čo mu mám dať aby ich nemal?

Špeciálny šampón na takýto problém je Lady šampón na citlivú pokožku, po dvoch okúpaniach je vidieť rozdiel. Mam šicu a po každom oleji sa mu robili lupiny po dvoch okúpaniach ( použila som ako posledný šampón) lupiny úplne zmizli. Teraz používam pri každom kúpaní.